VKP - boční vysokozdvižné vozíky, zakázková strojírenská výroba

Boční vysokozdvižné vozíky - lehká řada

Všeobecně

Boční vozíky - lehká řada

Vozík s bočním ložením je vhodný především pro přepravu a manipulaci s dlouhými břemeny, např. válcovaným materiálem, řezivem apod., a to především v úzkých uličkách. Jeho malá průjezdná výška umožňuje zajíždění do návěsů kamiónů a kontejnerů. Vozík je možno využít ve skladech, překladištích či u zpracovatelů hutního materiálu a dřeva. Neopomenutelným pozitivem lehké řady vozíků SB je šířka a výška - ve své kategorii nejmenší. Vzhledem k jeho nízké ceně najde uplatnění i u menších firem.

Kabina

Ergonomicky uspořádaná kabina, přizpůsobená potřebám řidiče poskytuje optimální pracovní podmínky přehledným rozmístěním ovládacích prvků, komfortní sedačkou, dokonalým výhledem na všechny strany a především k nákladu, s nímž je manipulováno. Polohu volantu a sedačky lze snadno přizpůsobit individuálním potřebám řidiče. Standardně je dodávána bez skel a bez dveří.

Pohon

Sériově je dodáván vznětový motor Kubota, který je umístěn v zadní části vozíku. Vynikající přístup k motoru je zajištěn dozadu odklopným krytem. Prostor motoru je dobře odhlučněn.

Systém pohonu

Výkon motoru je přenášen hydromotory v kolech. Podle potřeby se automaticky reguluje velikost tažné síly nebo rychlost jízdy. Sériově jsou montovány hydraulické prvky firmy Bosch-Rexroth.

Podvozek

Podvozek je tvořen pevným a tuhým rámem, který je osazen vpředu řídící nápravou a vzadu hnací nápravou tvořenou výkyvně uloženým nosníkem osazeným na koncích hydrokoly. Naklápění nosné vidlice je zajišťováno hydraulickými válci umístěnými mezi nápravami a rámem.

Systém hydrauliky

Hydraulická nádrž a filtr jsou umístěny v zadní části rámu. Čerpadla jsou napojena přímo na motor. Celý systém je navržen tak, aby výrobcem garantované parametry vozíku byly v provozu bez problému dodrženy.

Zdvihací zařízení

Standardní zdvihací zařízení je dvoudílné (duplex) s volným zdvihem 300 mm. Provedení kladek umožňuje vymezování provozních vůlí bez demontáže zdvihacího zařízení. Příčný výsuv je zajištěn dvěma dvojčinnými hydraulickými válci uloženými vodorovně.

Další varianty zdvihacího zařízení

Za příplatek lze vozíky dodat s vyšším volným zdvihem a s volitelnou výškou zdvihu až do 5400mm. Na přání zákazníka je možné vyrobit vozík v nadstandardním provedení a s různým příslušenstvím, popř. jsme také schopni zajistit i různé úpravy našich bočních vysokozdvižných vozíků podle požadavků zákazníka.


Titulní stránka | Kontakty | Mapa webu | Tisk | Nahoru | Zpět

Strojírna Potůček, s.r.o., Tovární 123, 538 21 Slatiňany, Czech Republic
tel.: +420 469 660 747 | fax: +420 469 660 740 | email: vkp@vkp.cz | internet: www.vkp.cz |

NAVRCHOLU.cz