VKP - boční vysokozdvižné vozíky, zakázková strojírenská výroba

Boční vysokozdvižné vozíky - vozidlo pro odtah aut

Určení vozidla

Boční vozíky - vozidlo pro odtah aut

Vozidlo pro odtah aut je speciální samojízdný pracovní stroj určený pro odklízení nevhodně parkujících osobních automobilů s hmotností do 3000 kg. Auta je možné nakládat na plošinu vozíku pomocí výsuvného zdvihacího zařízení s hydraulicky přestavitelnou roztečí ramen vidlice (podle velikosti rozvoru náprav). Vidlice se zasune pod automobil, který je následně zvednut a po zasunutí zdvihacího zařízení spuštěn na plošinu vozíku. Pro možnost naložení automobilů z druhé řady, nebo kolmo parkujících vozidel je vozík vybavenou hydraulickou otočnou rukou. Ta je uložena na výsuvném zdvihacím zařízení, tím je zvětšen její dosah. Kombinací obou dvou způsobů nakládání automobilů lze řešit i ty nejsložitější manipulační případy.

Pohon vozíku

Pro pohon vozíku je použit motor IVECO 8140 SRC s výkonem 78 kW při 2800 ot., který je pružnou spojkou spojen s hydrodynamickou převodovkou Graziano PST 2. Motor plní emisní parametry Euro 3. Poháněcí agregát, který je uložen v zadní části vozíku zajistí rychlost vozíku 70 km/h při stoupavosti 15%, což zaručuje dobrou dynamiku jízdy.

Pohon

Sériově je dodáván vznětový motor Kubota, který je umístěn v zadní části vozíku. Vynikající přístup k motoru je zajištěn dozadu odklopným krytem. Prostor motoru je dobře odhlučněn.

Podvozek

Nápravy jsou uloženy na rám vozíku pomocí vzduchových pružících jednotek. Obě nápravy jsou brzděny vzduchovým dvouokruhovým systémem ABS Wabco. Prvý okruh bude ovládat kotoučovou brzdu na řídící nápravě. Druhý okruh kotoučovou brzdu na hnací nápravě. Parkovací pružinová brzda je na zadní nápravě.

Kabina

Kabina je dvoumístná s uspořádáním sedadel za sebou, předsunuta dopředu, aby byl zajištěn výhled řidiče na pravou stranu, i když bude na plošině uložen automobil v dodávkovém provedení. Je vybavena topením, stěrači a ofukovacími tryskami na čelním a zadním skle. Může být dodána též s klimatizačním zařízením.

Plošina

Pro ukládání aut při přepravě je dvoudílná, s protiskluzovým plechovým povrchem na přední i zadní části. Šířka je 1750 mm, pro případ přepravy širších aut je hydraulicky rozšiřitelná na celkovou šířku 2000 mm.


Titulní stránka | Kontakty | Mapa webu | Tisk | Nahoru | Zpět

Strojírna Potůček, s.r.o., Tovární 123, 538 21 Slatiňany, Czech Republic
tel.: +420 469 660 747 | fax: +420 469 660 740 | email: vkp@vkp.cz | internet: www.vkp.cz |

NAVRCHOLU.cz